Рибери и Робен върнаха блясъка на Байерн

Байерн (Мюнхен) зарадва феновете си със силен футбол и изразителен успех с 5:0 над Айнтрахт (Франкфурт) в последната среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Точни бяха Марио Гьотце (12'), Франк Рибери (44'), Ариен Робен (67'), Данте (69') и Марио Манджукич (89'). Победата върна солидния аванс от 13 точки на върха пред втория Байер (Леверкузен). Освен тези пет попадения баварците можеха да реализират поне още толкова, като удариха и три греди.

Случайно или не, но ентусиазмът в играта на домакините се появи със завръщането в игра на Франк Рибери и Ариен Робен. Двамата лекуваха контузии, но вече са добре и днес французинът дори беше титуляр. Място сред стартовите 11 намери и Марио Манджукич, който заради несериозно отношение в тренировките пропусна гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в миналия кръг и след това започна на пейката срещу Щутгарт в сряда. Освен всичко Джосеп Гуардиола направи и промяна в налаганата схема 4-1-4-1. Днес Байерн игра в постройка 4-2-3-1 с Тиаго Алкантара като партньор на Филип Лаам пред защитната линия. Твърдите титуляри в последно време Тони Кроос и Томас Мюлер получиха почивка и не се появиха на терена.

На "Алианц Арена" нямаше и помен от нестабилните изяви на шампионите от срещата в Щутгарт преди дни. Още от първата минута играчите на Пеп наложиха обичайното си "тики-така" и гостите не можеха да ги спрат. В 10-ата минута изстрел на Джердан Шакири се отби в страничната греда. Перфектно воле на Гьотце с 12-ата минута обаче даде преднина за Байерн - 1:0. В 23-ата минута вратарят на Айнтрахт Кевин Трап спаси чист гол след шут на Манджукич. В 34-ата минута и късметът беше на страната на стража, след като рикоширала от Тиаго топка за малко пропусна целта.

Минута преди почивката нищо не можеше да спре Рибери, който беше точен за 2:0. В 52-ата минута гредата спря и Гьотце, а малко след това и Рибери нямаше шанс, след като негов изстрел се отби в страничния стълб.

Дойде и 65-ата минута, в която препълненият стадион стана на крака, за да приветства Робен. Смяната се нуждаеше от само две минути, за да забие ефектно трето попадение, с което реши всичко. В 69-ата минута и Данте опъна мрежата, за да набъбне преднината на Байерн на 4:0.

Минута преди края Манджукич сложи точка на спора с пето попадение.

След седмица световният клубен шампион гостува на Нюрнберг, а Айнтрахт приема съименика си от Брауншвайг.