Ривър победи Бока в дербито на Аржентина

Ривър Плейт спечели с 2:1 срещу Бока Хуниорс и спечели мача за трофея Луис Нофал, игран на стадион "Малвинас Архентинас" в Мендоса. Защитникът Габриел Меркадо се разписа в деветата минута да Ривър, но Даниел "Ката" Диас изравни в средата на първата част. Двамата вратари Аугустин Орион и Марсело Бароверо не се представиха добре през първата част и имат вина за попаденията на двата отбора.

През втората част Тео Гутиерес донесе успеха в полза на "милионерите". Това беше третото и последно лятно Суперкласико в аржентинския футбол. Ривър Плейт спечели два мача, а едно от дербитата завърши без победител.