Реми Кабела се развихри (видео)

Звездата на Монпелие Реми Кабела отново показа, че се намира в отлична форма и бе в основата на победата на неговия тим с 4:2 като гост на Реймс в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Халфът, който от лятото ще заиграе в английския Нюкасъл, отбеляза два гола и подаде на празна врата на Мбайе Нианг за трети. Резултатът пък бе открит от Жорис Марво. За домакините точен бе Флойд Айте, а автогол си отбеляза Абделхамид Ел Каутари.

Това бе трети пореден успех за Монпелие и отборът набира скорост. Южняците вече заемат 13-о място с 27 точки и са далеч от зоната на изпадащите, която бе толкова близо само преди месец. Реймс пък е с 33 на девета позиция.

Сент Етиен се доближи много близо до третия Лил, след като победи с 3:0 Валансиен. Рено Кохад, Банжамен Корне и Йоан Моло бяха точни за "зелените", които са четвърти - само на точка от третия Лил, който обаче е с мач по-малко и утре гостува на Ница. Валансиен пък остава в опасната зона с 18 точки.

Евиан не успя да победи последния Аячо и мачът завърши 1:1. Марко Рубен откри в 87-ата минута за домакините, но в самия край на мача резервата Гаджи Тало изравни. Евиан е 17-и с 22 точки, а корсиканците са последни с едва 11 точки.

Бастия успя да се добере до победата с 3:2 над Гинган, въпреки че на два пъти изоставаше в резултата. Всичките пет попадения паднаха след почивката, като Рашид Алауи на два пъти извеждаше гостите напред, но с попадения на Адама Ба, Себастиен Скилачи и Риад Будебуз корсиканците стигнаха до успеха. Бастия е 11-и с 30 точки, а Гинган 15- с 26.