В Дупница отговориха на Лорицио: На крива ракета, космосът й пречи

Доста коментари предизвика изказването на треньора на Левски Боол Джузепе Лорицио след загубата 0:3 гейма на неговия тим от Марек Юнион-Ивкони. Италианският наставник се оправда със съдийството в мача и обяви, че те носят основната вина за загубата на Левски пред bgvolleyball.com: "Заслугата за победата на Марек бе на съдиите, като това ми се струва доста срамно. Ние все още не сме достатъчно силни от психическа гледна точка и станахме жертва на съдийството, което помагаше на домакините по доста очевиден и срамен начин. Срещу Марек имах чувството, че нарочно се свири срещу нас. Не искам да го казвам, че всичко е било целенасочено, но така изглеждаше. В момента, в който водихме с три точки в първия гейм, главният съдия постоянно отсъждаше мрежа на наши състезатели. Нещо, което аз не видях".

Лорицио, който още на мача заради стойката си и папката в ръка, бе оприличен от фенове на "даскал по физкултура с дневник" едва ли може да има каквито и да било претенции към съдийството на Милан Тодоров. Записът от срещата показва, че в единствената спорна ситуация в първия гейм за отсъдена мрежа на състезател от Левски Боол, има такава, като спорен е единствено моментът, на кой я е маркирал втория съдия.

Другата спорна топка в мача, която е отсъдена в полза на шампионите от Марек Юнион-Ивкони е в 3-ия гейм, когато домакините водят с 3 точки и 2:0 гейма. След атака на Станислав Величков по диагонала, топката попада около линията и е посочена категорично вътре от лайнсмена и втория съдия, но от лагера на гостите реагират за топка в аут.

"Какъв треньор трябва да си, за да те бият за един час с банята и после да се оплакваш от съдиите. И ние очаквахме да се получи мач, ама такъв нямаше, защото те бяха много слаби, а нашите момчета особено втория и третия гейм дори не се изпотиха. Този чичка постоянно подскачаше край линията и все нещо рисуваше, а не виждаше, че отборът му е в трагична форма. На тяхната скамейка имаше още двама писатели, които също пишеха ли пишеха (б.ред.-пом.треньор и масажист), все едно бяхме в час по литература. Волейболът се играе, а не се пише. Така че, да си изгледа мача, после да си търси вината в себе си, а не да се оплаква, че други му били виновни. На крива ракета, космоса й пречи. Не стига, че "Левски Боол" играе като нередовен клуб в първенството, но ще омаловажава победата на момчетата", коментираха разпалено фенове в едно от централните дупнишки заведения, където всеки ден се бистрят спортните новини.