Гълъбинов отново бележи (видео)

Българинът Андрей Гълъбинов отбеляза попадението за неговия тим Авелино при загубата с 1:2 от Новара в мач от 22-ия кръг на Серия "Б". Родният нападател откри резултата с отличен удар от границата на наказателното поле, който влезе неспасяемо в долния десен ъгъл на вратаря в 31-ата минута. Това бе девети гол за българина в шампионата. Гълъбинов остана на терена до 66-ата минута, когато бе заменен.

Марко Ригони изравни за домакините в 59-ата минута, а Марко Сансовини даде победата на Новара в 86-ата минута.

Така Авелино пропусна отличен шанс да излезе на второ място в класирането на втория ешелон на италианския футбол и остава трети с 37 точки - на две от втория Емполи и на четири от лидера Палермо.

НОВАРА - АВЕЛИНО 2:1
0:1 Гълъбинов (31)
1:1 Ригони (59)
2:1 Сансовини (86)