Борусия (Дортмунд) пак се издъни (видео)

Борусия (Дортмунд) стартира пролетния полусезон в Бундеслигата с разочароващо 2:2 срещу Аугсбург у дома. Отборът на Юрген Клоп направи слаб мач и резонно не успя да спечели, като Свен Бендер си вкара автогол, а изравнителното попадение на сметката на гостите беше реализирано от бъдещия играч на дортмундци Джи Дон-Вон. Показателен за срива в играта на "жълто-черните" в фактът, че в началото на сезона, в първата среща между двата тима, Аугсбург беше разбит с 4:0 и то на неговия терен.

С тази точка финалистът в Шампионската лига измести Борусия (Мьонхенгладбах) от третото място, но това е единственото хубаво нещо за домакините. Освен че след този кръг още повече се отдалечиха от лидера Байерн (Мюнхен), вестфалци най-вероятно ще загубят и Якуб Блашчиковски за дълго. Полякът напусна контузен още в 6-ата минута, като има сериозни съмнения за разкъсване на кръстни връзки. Баварците имат 14 точки повече, които могат да станат цели 17, ако в сряда шампионите спечелят отложения си двубой срещу Щутгарт.

Клоп заложил на Бендер като централен защитник и на Кевин Гроскройтц като десен бек. В предни позиции нямаше никаква изненада, като Блашчиковски, Хенрих Мхитарян и Марко Ройс започнаха зад Роберт Левандовски. Пиер-Емерик Обамеянг, който през лятото вкара три гола в първия мач между двата тима, беше оставен на пейката, но в 6-ата минута смени получилия контузия Куба.

Минута преди това "Сигнал Идуна Парк" изригна, след като Ройс центрира и включилият се Бендер изпревари Марвин Хитц с глава и беше точен за 1:0.

Дортмунд обаче не успя да се възползва от импулса след ранния гол. Гостите също не бяха на кой знае какво високо ниво, но съумяха да материализират малкото си положения. В 56-ата минута остро центриране на Андре Хаан отдясно беше засечено от Свен Бендер в собствената му мрежа. Десет минути по-късно перфектно изпълнение на Нури Шахин от фаул върна преднината на Борусия, но това не беше всичко. В 69-ата минута на терена за баварците се появи корейският нападател Джи Дон-Вон. Той дойде тази зима като преотстъпен от Съндърланд, а след края на сезона ще подсили Дортмунд като свободен агент. Това не му попречи да накаже Роман Вайденфелер още при първата си възможност в 72-ата минута - 2:2.

До края "жълто-черните" имаха едно чисто положение, което Марко Ройс пропусна в 85-ата минута.

Аугсбург заслужава добри думи като цяло, тъй като няма загуба в шести пореден кръг.