Марек с 12 от 12 след 3:0 над Левски Боол

Волейболните шампиони от Марек Юнион Ивкони продължават да не познават вкуса на загубата в Суперлигата, след като в мач от 13-ти кръг надиграха Левски Бол с 3:0 (25:20, 25:17, 25:18) пред 650 зрители в спортната зала в Дупница.

Треньорът на домакините Найден Найденов предпочете да не рискува с Венцислав Трифонов, който получи лек проблем в рамото преди време и го остави на резервната скамейка. От състава на Левски Боол пък отсъстваше Цветан Петров, но двете нови попълнения - хърватският разпределител Инослав Кърнич и Александър Симеонов, бяха в стартовата шестица на "сините"

В първия гейм Левски Боол бе доста равностоен на шампионите и дори поведе с две точки преднина. В края на тази част обаче Марек навакса изоставането си благодарение на отличните блокади и успя да поведе с 1:0 след 25:20. Във втората част дупничани взеха инициативата рано-рано и спокойно водеха играта за радост на местните фенове до крайното 25:17. По подобен сценарий се разви и третия гейм - 25:18 и 3:0.

Венелин Кадънков (2 блока и 48% ефективност в атака) и Станислав Величков (3 блока, 58% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) реализираха по 14 точки за победата на Марек. За тима на Левски Симеон Александров завърши със скромните 11 точки.
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 4, Венелин Кадънков 14, Станислав Величков 14, Георги Елчинов 8, Борислав Апостолов 7, Мартин Иванов 6 - Мартин Божилов-либеро
Старши-треньор: Найден Найденов
ЛЕВСКИ: Инослав Кърнич 2, Смилен Мляков 8, Симеон Александров 11, Александър Симеонов 6, Иван Латунов 1, Христо Цветанов 4 - Ивайло Лалов-либеро (Златко Кьосев, Василий Петров 2, Велизар Чернокожов 1)
Старши-треньор: Джузепе Лорицио.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек)