Ботев Пд с атрактивен обрат срещу швейцарци - фенове и играчи почетоха легендата Георги Славков

Ботев (Пловдив) би с 2:1 Сион в първата си контрола на кипърска земя. Швейцарците откриха резултата в 33-та минута чрез Хереа, а след час игра можеха да поведат с 2:0, но вратарят Филип Димитров спаси дузпа на голмайстора.

В 88-та минута Вандер изравни след точен изстрел от бялата точка, а в добавеното от рефера време Цветелин Чунчуков вкара за крайното 2:1 за Ботев.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на легендата Георги Славков, който почина вчера. "Канарите" излязоха с титулярния си "жълто-черен" екип с черни ленти на ръкавите. На мача присъстваха 10 привърженици на Ботев, които закачиха на една от оградите на "Алфа спорт център" трансперант в памет на Георги Славков.

Проверката стартира с натиск на футболистите на Станимир Стоилов. В 17-та минута Куртеан намери с отличен пас зад защитата Иван Цветков, който с едно докосване пусна топката успоредно на голлинията към Луис Педро, който от границата на малкото наказателно поле я прати в напречната греда. Атаката на Ботев продължи и секунди по-късно Мариян Огнянов стреля слабо в ръцете на вратаря.

В 25-та минута се откри нов шанс пред Луис Педро. Томаш Иршак намери с дълъг пас Алекс Куртеан, който настигна топката на самата аутлиния и я върна с остър пас в наказателното поле, където Педро опита удар от движение, но не уцели вратата на Сион.

Така се стигна до 33-та минута, в която Сион откри резултата при една от редките си атаки до момента. Топката бе подадена пред наказателното поле на Андонов, след което футболист на Сион я продължи на дясно към непокрития Хереа, който с нисък удар в долния десен ъгъл не остави шансове на младия страж.
След час игра швейцарците имаха отличен шанс да вкарат втори гол, но резервният вратар на канарите Филип Димитров спаси шут на Хереа от бялата точка.

Ботев не се предаде и продължи да атакува до последния съдийски сигнал. Напористата им игра даде резултат в 88-та минута. Сърмов намира с дълъг пас Вандер отляво, бразилецът овладя топката и нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран. Съдията посочи бялата точка. Бразилецът се нае с изпълнението на дузпата и не сгреши за 1:1.

В допълнителното време на срещата пловдивчани стигнаха до втори и победен гол. След атака по фланга Артур Енрике центрира от ляво, а на далечната греда Цветелин Чунчуков засече топката с глава. Топката срещна напречната греда и тупна около голлинията и съдиите маркираха гол за Ботев.

снимка: botevplovdiv.bg