Бой сложи край на първия мач на Ботев (Враца)

Първият мач за годината на Ботев (Bpаца) бе прекратен за­ради бой. Врачани водеха с 2:1 на подвизаващия се в "А" обла­стна група София Елит до 86-ата минута, когато след гру­бо влизане на Радослав Симео­нов нервите на Бойко Велич­ков не издържаха, пише "Тема спорт".

Треньорът нахлу на тере­на, за да търси обяснение от полузащитника за грубия фаул. 24-годишният футболист не остана по-назад и атакува словесно бившия футболист на Локомотив (София) и помощника му Иван Пасков. Покачването на страстите принуди глав­ния рефер да сложи край на срещата.

Иначе врачани използваха контролата, за да дадат по-голям шанс на юноши и дошли на проби играчи.

При една от малкото си възможности в 16-ата мину­та Ботев стигна до гол. Юли­ян Ненов напредна и центри­ра остро, Румен Рангелов се извиси в наказателното поле и с глава откри резултата.

Много деен в предни пози­ции за врачани бе Даниел Ва­сев. Каращият проби талант покриваше голям периметър и бе в дъното на всичко по-интересно в офанзивен план.

В 57-ата минута Калоян Цветков се възползва от раз­редената защита на Елит, напредна и с плътен удар нап­рави 2:0.

Малко по-късно направили­ят силно впечатление с тех­никата си Радослав Симеонов намали резултата. Полуза­щитникът оформи крайния резултат от дузпа за наруше­ние срещу Парушев. Следва­щата контрола на Ботев (Bp) е срещу Чепинец (Велинград) в събота от 14:30 часа в Требич.