Борусия (Дортмунд) громи Дуисбург без Едисон

Финалистът от Шампионската лига Борусия (Дортмунд) разгроми Дуисбург с 6:1 в последната си проверка преди подновяването на сезона в Бундеслигата. Младежкият национал Едисон Йорданов не взе участие в срещата.
Двубоят се изигра пред 24 355 зрители на стадиона на Дуисбург и премина под мотото "Шампиони на гости". Публиката не остана разочарована от показаното на терена. Тон за головото шоу даде Пиер-Емерик Обамеянг, който откри в 8-ата минута. Звездата на Борусия Роберт Левандовски се разписа на два пъти в 16-ата и 42-ата минути. С две попадения са отчете и Хенрих Мхитарян (37,40), а един добави Юлиан Шийбер. За домакините почетно се разписа Онуегбо.
В първия си мач в Бунсдеслигата през пролетта Борусия приема Аугсбург на 25 януари.