Клоп даде нов шанс на Едисон Йорданов (видео)

Едисон Йорданов записа трето поредно участие за първия тим на Борусия (Дортмунд), което може би е индикация, че ще остане в него за постоянно през пролетта. Днес младежкият национал на България се появи като смяна на Нури Шахин в 71-ата минута при успеха с 3:1 над Кайзерслаутерн като гост в контрола. Този път 20-годишният играч действаше като централен полузащитник в схема 4-2-3-1, като си партнираше със Свен Бендер. В предишните си два мача Едисон беше поставен на крилото.

През есента българинът играеше за резервите на Борусия. Той беше единственият нов състезател, когото Юрген Клоп взе на подготовка с първия отбор в Испания. Всички останали и досега бяха или играли в Първа Бундеслига с екипа на "жълто-черните", или поне бяха водили подготовка с първия състав.

Иначе в Кайзерслаутерн Борусия поведе с гол на Марко Ройс от дузпа в 28-ата минута. Четири минути по-късно домакините изравниха чрез Марсел Гаус, който изненада Роман Вайденфелер с прехвърлящ удар. Гостите стиганаха до успеха през второто полувреме, когато на терена се появи Роберт Левандовски. В 77-ата минута той подаде на Якуб Блашчиковски за второто попадение на сметката на Дортмунд, а в 81-ата минута сам оформи крайното 3:1.

Едисон Йорданов има още една възможност да се докаже. Това ще бъде във вторник (21 януари), когато е последната проверка на отбора - срещу Дуисбург. След това Клоп трябва да реши дали да остави българина в първия тим занапред.

КАЙЗЕРСЛАУТЕРН - БОРУСИЯ (Д) 1:3
0:1 Ройс (28-дузпа)
1:1 Гаус (32)
1:2 Блашчиковски (77)
1:3 Левандовски (81)

БОРУСИЯ (Д) (I полувреме): Вайденфелер, Пишчек, Сократис, Гюнтер, Дурм, Шахин, Кел, Ройс, Мхитарян, Хофман, Дукш

БОРУСИЯ (Д) (II полувреме): Вайденфелер, Дурм, Фридрих, Зар, Шмелцер, Свен Бендер, Шахин (71-Йорданов), Блашчиковски, Шийбер, Обамеянг, Левандовски