Надал продължава в Мелбърн след 39 минути игра

Световният номер едно Рафаел Надал се класира за втория кръг на Australian Open след само 39 минути игра, след като опонентът му Бърнард Томич се отказа след края на първия сет заради мускулно разтежение. Испанецът спечели първата част с 6:4, но младият австралиец играеше с болки от самото начало на мача и именно те му попречиха да довърши срещата. Надал реализира един пробив при единствената си възможност в сета - в деветия гейм, който се оказа напълно достатъчен, за да го затвори с 6:4. В следващия кръг той ще срещне друг представител на домакините - Танаси Кокинакис, който отстрани Игор Сайслинг (Холандия) със 7:6(4), 0:6, 7:6(3), 6:2 по-рано днес.

"Радвам се, че отново съм в Австралия. Беше ми тежко, че миналата година пропуснах турнира и чувството да съм отново на централния корт е невероятно" - каза след мача Рафа Надал.

Поставеният под номер 25 Гаел Монфис също продължава напред в Мелбърн след като победи американеца Райън Харисън с 6:4, 6:4, 6:4. Френският тенисист направи по един пробив във всеки от сетовете и дори не му се наложи да отразява брейкпойнт по време на срещата. Следващият му съперник е Джак Сок (САЩ), който победи Тобиас Камке (Германия) със 7:6(5), 5:7, 6:2, 6:4.