Леброн MVP навръх ЧРД

Маями победи Денвър с 97:94 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. ЛеБрон Джеймс, който навърши 29 години същата вечер, беше най-полезен за "горещите" с 26 точки и 10 асистенции. Двубоят бе равностоен, като малко преди края резултатът бе равен - 87:87, когато Джеймс вкара два коша и Маями поведе с 91:90. Последва кош на Рей Алън, който осигури победата на Маями. Крис Бош добави 17 точки за победителите, докато Тай Лоусън се отличи с 26 точки за тима на Денвър, който губи седми пореден мач - най-дългата негативна серия на отбора от девет години.

Шон Марион вкара рекордните си за сезона 32 точки при победата на Далас над Минесота със 100:98. Минесота губеше с 21 точки в началото на третата част, но успя да направи пълен обрат и да поведе с три точки в началото на последната четвърт. Заключителните минути обаче бяха за тима на Далас, който успя да стигне до победата. Кевин Лав бе най-резултатен за Минесота с 36 точки.

Вашингтон надигра Детройт със 106:99 и записа пета победа в последните шест мача. Джон Уол наниза 29 точки и за седми пореден мач достига границата от 20 точки за Вашингтон, който победи Детройт за втори път в последните три дни.

Лос Анджелис Клипърс допусна най-тежката си загуба този сезон след 88:107 срещу Финикс. Горан Драгич се отличи с 26 точки за успеха на "слънцата".