Общо 1700 деца от столични детски градини участваха в третия коледен спортно-музикален фестивал, организиран от ДФК „Лъвчетата“. Празникът в столичната зала „Арена Армеец“ продължи два дни и бе организиран с подкрепата на Столична община под патронажа на кмета на София г-жа Йорданка Фандъкова. Проявата се проведе с помощта на БФС в лицето на Аматьорската футболна лига и на застрахователно дружество „Армеец“.
Фестивалът е част от кампанията за кандидатурата на София за европейска столица на културата през 2019 г., както и от програмата “Грасруутс” на УЕФА за популяризиране на футбола сред подрастващите. Празникът бе открит от председателя на ДФК „Лъвчетата“ доц. Венцислав Гаврилов, който поздрави децата и техните родители. Благодарствени плакети получиха официалните гости – Павел Иванов от Столична община, президентът на АФЛ Румен Вълков и Габриела Баранска от Арон ЕООД.
Децата от четвъртите групи в детските градини, занимаващи се с футбол по програмата на клуба, демонстрираха завидни за тяхната възраст умения с топка под ръководството на инструкторите в ДФК „Лъвчетата“. Мажоретни състави, модерни танци, песни и хора също допринесоха за настроението в пълната зала. Всички получиха подаръци от Дядо Коледа.
Дядо Коледа зарадва 1700 "лъвчета" на фестивал в София