Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Два гола на Балотели не стигнаха на Милан за победа (видео)

Отборите на Ливорно и Милан завършиха 2:2 в мач от 15-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин "росонерите" прибавиха само точка към актива си, след като в предишния кръг надиграха с 3:1 като гости Катаня. Преди това грандът от Милано разби и Селтик с 3:0 в Глазгоу в Шампионската лига.

Марио Балотели даде аванс на гостите в 7-ата минута, но в 26-ата Лука Силигарди изравни. В 58-ата минута Паулиньо бе точен за 2:1. В 83-ата минута Балотели направи резултата 2:2 и спаси отбора, воден от Масимилиано Алегри от поражение.

Още в 7-ата минута "росонерите" излязоха напред в резултата. Бразилският офанзивен халф Кака центрира отляво към Балотели, вратарят Франческо Барди не успя да пресече паса и намиращият се съвсем близо до голлинията СуперМарио с пета насочи топката в мрежата, въпреки че не уцели кълбото по най-добрия възможен начин.

Домакините обаче отговориха на предизвикателството в 26-ата минута. Много хубав гол реализира нападателят Лука Силигарди, който получи топката пред наказателното поле на гостите и с прецизен изстрел с левия крак в долния десен ъгъл на вратата на Габриел възстанови равенството в резултата.

В 38-ата минута халфът на Милан Валтер Бирса бе сменен от Стефан Ел Шаарауи, след като изглежда получи някаква травма.

Девет минути след почивката Балотели изскочи очи в очи с вратаря на Ливорно Франческо Барди, но не успя да го преодолее и стражът изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар пък изстрел на Ел Шаарауи бе блокиран и топката отново не попадна във вратата на домакините.

В 58-ата минута бразилският нападател на домакините Паулиньо бе изпуснат от отбраната на Милан и със силен шут опъна мрежата зад своя сънародник Габриел - обрат и 2:1 за тима, воден от Давиде Никола.

В 71-ата минута резервата за Милан Мбайе Нианг пропусна чудесна възможност да изравни резултата, стреляйки в аут от непосредствена близост, след като получи много хубав дълъг извеждащ пас. Последваха две опасни атаки на домакините, завършили с удари към вратата на Габриел. При първата от тях стражът спаси, а при втората - шутът на играч на Ливорно бе неточен. В 77-ата минута пък футболист на Милан стреля опасно с глава след центриране от фаул на Кака, но топката не намери целта.

В 83-ата минута Балотели се реваншира за пропуска си малко по-рано в срещата и изравни резултата с блестящ изстрел от фаул.

В 89-ата минута само малшансът попречи на Балотели да направи хеттрик и да донесе победата на "червено-черните". СуперМарио уцели напречната греда на вратата на Ливорно със свиреп далечен шут. Топката тупна на около метър пред голлинията и не пожела да влезе във вратата. До края на срещата и двата тима се опитаха да се доберат до победата, но в крайна сметка повече голове не бяха отбелязани.

След това равенство Милан се намира на осмо място в класирането с 18 точки - на цели 22 зад лидера Ювентус. Ливорно пък заема 16-а позиция с 13 точки.

До края на 2013 година на Милан му предстоят три мача на стадион "Джузепе Меаца" в Милано - срещу Рома и Интер в Серия "А", и решаващ сблъсък с Аякс в Шампионската лига.