Президентът на БФС Борислав Михайлов даде пресконференция по повод предстоящата церемония за "Футболист на годината", заедно с представителите на ТВ 7 Миляна Велева и Мартин Томанов. На нея босът на футболния съюз обяви, че конгрес ще има най-късно до средата на февруари 2014 г. и допълни, че от сега нататък ще се отнемат точки на клубове, които не пускат свои състезатели в националните гарнитури на България.
"Аз съм бил футболист на годината през 1986 г. Футболист на годината е уникално събитие и е въпрос на чест. Всички трябва да го уважат", започна Михайлов, след което продължи:
"Тази година може да не е най-добрата, но е добра. Националният отбор се представи достойно, макар да не се класира. Младежите имат добри играчи, но не се представиха добре. Черешката на тортата е Лудогорец с представянето в Европа", каза босът на БФС, който похвали ТВ 7 за това, че излъчва срещите от българското първенство.
"Излъчват шест срещи на седмица при изключително качество. Клубовете си получават парите навреме, което е добре в тази финансова криза."
След това Михайлов изясни кога ще се проведе конгрес на БФС.
"Края на януари, най-късно до средата на февруари. Всички спекулации, които пускат някои бивши деятели, не отговарят на истината. Чакаме решението на съда. Конгресът е забавен заради господина, който пуска жалбите. Най-късно до средата на февруари ще има конгрес.
Най-ветровития пост след министър-председателя е президент на БФС. Имаме неща за довършване и затова ще се кандидатирам за още един мандат, ако не ме изберат, приключвам сега", допълни шефът на съюза, който се закани на клубовете, отказващи да пускат свои състезатели в националните отбори.
"Това, което се случи с младежите, не е сериозно. Предвижда се освен 10 000 лева глоба и отнемане на точки - включително и при непускане в юношеските национални гарнитури. Явно съм прекалено добър. Не беше сериозна цялата тази ситуация. Всички допуснахме грешки и ще се поучим от тях", каза Михайлов.
снимка: Илия Стоименов, Sportal.bg
Боби Михайлов обяви датата на конгреса и жестоки наказания за клубовете, които предават България (ВИДЕО)