Ботев (Луковит) свали Локо (Мездра) от върха

Доскорошният лидер Локомотив (Мездра) сдаде първото място в 15-ия последен кръг от есенния полусезон на Северозападна В група. Заслугата е на дебютанта Ботев (Луковит), който го победи с 1:0. Около 400 фенове видяха успеха на своите на стадион „Христо Ботев“. Герой на мача стана централният нападател Владислав Василев. В 25-ата минута той се оказа най-добре пласиран при продължителна суматоха в наказателното поле на съперника и изпрати топката в мрежата зад Юлиян Левашки.

По едно полувреме си разделиха съперниците. Първото бе за домакините. Освен победния гол тима от Луковит създаде още 3 отлични възможности за попадение, но ги пропиля лековато. След почивката „железничарите“ тотално надиграха противника. На 5 пъти топката се разиграваше в опасна близост до вратата на Ангел Манолов, но така и не премина голлинията. В даденото от съдията Венцислав Кознички продължение халфа на гостите Борис Борисов удари силно флагчето и рефера му вдигна втори жълт и червен картон.

От загубата на мездренския състав се възползва Локомотив (Горна Оряховица), който след вчерашния си успех над Бдин (Видин) с 3:1 е есенен първенец на Северозапада. Луковитският тим пък допълват призовата тройка.