Бандаловски не игра за Льовен, Хазуров остана извън групата на Лиерс

Българският защитник Иван Бандаловски остана резерва при равенството 1:1 на Льовен срещу гостуващия Кортрайк в мач от 16-ия кръг на белгийското футболно първенство. Льовен имаше всички шансове да запише втора поредна победа в шампионата, след като в 51-ата минута халфът на съперника Гертян Де Метс беше отстранен от игра с червен картон. В 71-ата минута Мохамед Месуди пропусна да открие резултата за домакините от дузпа, а три минути по-късно Бьорн Руйтинкс все пак направи 1:0. Радостта на домакините обаче беше кратка, защото Стийн Де Смет изравни четири минути по-късно. Льовен е 14-и с 15 точки, на 6 точки от зоната на изпадащите.

Българският нападател Костадин Хазуров остана извън групата на Лиерс при победата с 4:2 над Серкъл Брюж като гост. Лиерс е 11-и със 17 точки. Зулте Варегем се изкачи на върха с 35 точки след домакински успех с 3:1 над Беверен. Стандард Лиеж, който има 34 точки, може да се върне на първото място при домакински успех над последния в класирането Монс по-късно днес.