Марек нанесе първа загуба на Монтана в Суперлигата

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони победи като домакин Монтана с 3:0 (25:17, 25:22, 26:24) в последен мач от 3-ия кръг на Суперлигата, игран тази вечер в дупнишката зала "Спортна".

С това волейболистите от Марек нанесоха първо поражение на монтанчани, които досега оглавяваха класирането на Суперлигата, но отстъпиха на второ място. Тимът от Дупница пък излезе начело на Суперлигата с 2 чисти победи от 2 среща и мач по-малко. В следващия 4-ти кръг Марек гостува на Арда (Кърджали), а Монтана е домакин на Славия. Двубоите са в петък (15 ноември) от 18,00 часа.

Над 700 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, като домакините бяха безкомпромисни и се наложиха чисто над съперника. През първите два гейма волейболистите от Дупница диктуваха играта, като взимаха голям аванс и затвориха частите безпроблемно. Едва в третея гейм се получи оспорвана игра, като гостите от Монтана най-накрая успяха да вземат инициативата. На първото техническо прекъсване те вече водеха с 8:5, а на второто с 16:13. За тяхно съжаление силите им обаче стигнаха дотук, като не успяха да запазят актива си. Домакините отново се стабилизираха, направиха обрат и въпреки, че края на гейма бе оспорван не позволиха да има изненади, като спечелиха мача с чисто след 26:24 и 3:0.

Най-полезни за Марек станаха Георги Елчинов (1 блок, 63% ефективност в атака, 57% позитивно и 38% перфектно посрещане) и Венелин Кадънков (1 ас и 55% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За тима на Монтана центърът Венцислав Рагин завърши с 12 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ - МОНТАНА 3:0 (25:17, 25:22, 26:24)
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 5, Венелин Кадънков 13, Георги Елчинов 13, Златан Йорданов 8, Венцислав Трифонов 9, Борислав Апостолов 8 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов, Михаел Манджуков 2)
Старши-треньор: Найден Найденов
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Иван Крачев 1, Валентин Димов 4, Димитър Маринков 3, Венцислав Рагин 12, Петър Кирчев 6 - Георгиев-либеро (Цанко Цанков 10, Бранимир Баев 9, Владимир Лобутов)
Старши-треньор: Северин Димитров.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)