Ланус с амбиции за титла след победа над Арсенал

Ланус заяви сериозни амбиции за спечелване на титлата от аржентинското първенство по футбол, след като победи Арсенал Саранди с 2:0 в среща от 15-ия кръг на шампионата. Изоставайки с четири точки от лидера Нюелс Олд Бойс, Ланус има шанс дори и за дубъл, след като се класира на полуфиналите във втория по сила турнир в Южна Америка - Копа Судамерикана.

"Ако си мислим, че можем да спечелим без проблеми и двата турнира, ще сгрешим. Това важи дори дори за само един от тях. Трябва да играем мач за мач", каза старши треньорът на тима Гийермо Барос Скелото след срещата с Арсенал, който отстъпи четвъртото място именно на Ланус след срещата помежду им.

Арсенал остана с човек по-малко на терена след час игра и червен картон на Уго Нерво, а Ланус се възползва от това и спечели мача с два гола в последните седем минути. Николас Паскуини откри резултата в 83-та минута, а ветеранът Сантиаго Силва подсигури победата още в следващата атака.