ЦСКА (М) сгази Терек, Миланов с 90 минути и асистенция (видео)

Шампионът на Русия ЦСКА (Москва) разгроми като домакин Терек (Грозни) с 4:1 в мач от 16-ия кръг на Премиер Лигата. Головете за отбора на Леонид Слуцкий реализираха Сейду Думбия (9, 38-дузпа), Зоран Тошич (20) и Сергей Игнашевич (24), а попадението на утехата за Терек бе дело на Аилтон в 72-ата минута.

Титуляр за московчани бе българският халф Георги Миланов, който остана на терена през всичките 90 минути. Той се отличи с асистенция за първия гол на Сейду Думбия, с който ЦСКА откри резултата в 9-ата минута. Миланов направи прекрасен пробив отляво и подаде на котдивоарския нападател, който от непосредствена близост изпревари противниковия вратар и даде аванс на домакините в резултата. В 20-ата минута сръбският офанзивен халф Зоран Тошич направи резултата 2:0, разписвайки се след хубаво двойно подаване с Думбия.

В 24-ата минута защитникът Сергей Игнашевич наказа неразбирателство в отбраната на гостите и с удар отблизо вкара за 3:0, а в 38-ата минута Думбия реализира второто си попадение в мача. Той бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение именно срещу него.

През втората част бе реализиран още един гол, но този път във вратата на домакините. Негов автор стана Аилтон, който получи топката в наказателното поле на столичани и технично копна кълбото, насочвайки го в мрежата зад Игор Акинфеев.

ЦСКА (Москва) се изкачи на четвърто място в класирането, като събра 30 точки - 6 по-малко от лидера Зенит. Терек е на предпоследното 15-о място с 9 точки.