Надал се справи и с Бердих

Световният №1 Рафаел Надал победи за 16-и пореден път Томаш Бердих и записа трети успех от три мача в Група "А" на Заключителния турнир на ATP в Лондон. В петък вечерта 27-годишният испанец надделя над поставения под №5 чех с 6:4, 1:6, 6:3 и заема първо място в крайното класиране в групата.

Победата на Рафа срещу Бердих означава, че поставеният под номер 7 Станислас Вавринка (Швейцария) също се класира на 1/2-финалите от тази група.

За място на финала Надал ще спори с швейцареца Роджър Федерер или аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро. Дел Потро и Федерер излизат един срещу друг в събота от 16,00 часа българско време в пряк спор за място на полуфиналите. Участие във фазата на четиримата най-добри вече си гарантира сърбинът Новак Джокович.

Ранен пробив позволи на Надал да контролира развитието на резултата в първия сет. Със спечелването на първата част испанецът си осигури първото място в класирането в групата и във втората част световният №1 се поотпусна. Това позволи на Бердих да поведе с 5:0 и да вземе с 6:1 втория сет. В третата част Надал реализира решаващ пробив за 5:3, след като съперникът му направи 2 двойни грешки в осмия гейм. Със своя сервис Рафа сложи точка на спора и записа 74-ата си победа през невероятната за него 2013 година. Испанецът има 10 титли от 13 финала този сезон.