Федерер не остави шанс на Гаске

Световният номер 7 Роджър Федерер записа първия си успех на тазгодишния Barclays ATP World Tour Finals в "О2 Арина" в Лондон. След като в откриващия си двубой от група "B" отстъпи срещу Новак Джокович (Сърбия), днес швейцарецът постигна победа с 6:4, 6:3 срещу Ришар Гаске (Франция). От своя страна, французинът вече има две порежения и няма шанс да продължи напред в надпреварата. В последната си среща от груповата фаза Федерер ще мери сили с Хуан Мартин дел Потро, а Гаске - с Джокович.

В първия сет имаше общо три пробива. Федерер поведе с 3:1, но в осмия гейм Гаске върна пробива за 4:4. Радостта на 9-ия в светованата ранглиста французин не продължи дълго и той изпусна подаването си за 4:5, след което именитият му съперник затвори сета при собствен сервис за 6:4 след 35 минути игра.

Във втората част 32-годишният Федерер реализира отново ранен пробив - този път за 1:0. На няколко пъти в сета Гаске пропиля възможности да навакса изоставането и не се възползва от точки за порбив. При изоставане от 3:5 френският тенисист успя да спаси цели пет мачбола, но при шестия се срина и загуби двубоя. Така след час и 21 минути игра Федерер постигна 11-ата си победа срещу Гаске от общо 13 сблъсъка между двамата.

Тази вечер от 22,00 часа е мачът от тази група между Джокович и Дел Потро.