Левски удари ЦСКА в исторически сблъсък на футзал

Отборът на Левски София - Запад спечели с 2:0 дербито с ЦСКА от третия кръг на столичния шампионат по футзал. Двубоят бе исторически, тъй като за първи път двата тима се срещат един срещу друг на този спорт. Головете за бившия шампион на България реализираха националите Станислав Василев и Йосиф Шутeв през втората част в почти препълнената стара зала на НСА. Първият бе точен от пряк свободен удар, а вторият след заучена комбинация. Тимът на Иво Николов можеше да се поздрави с много по-изразителен успех, но три пъти гредите спасяваха "червените" преди почивката. Най-добрият играч в мача бе вратарят на ЦСКА Николай Куцаров. Бившият юноша на "сините" спаси поне четири-пет чисти положения, като обра овациите на публиката.

От БФС се бяха погрижили добре за първия сблъсък между "сини" и "червени", като до ексцесии не се стигна, а феновете на Левски, които спонсорираха през годините тима си бяха много повече и подкрепяха отбора на Николов от първата до последната минута.

Успехът е трети поред за Левски София - Запад, като "сините" са лидери в столичното първенство с девет точки от три мача. Дебютиралият този сезон под името ЦСКА тим на "армейците" има две поражения от две срещи и все още няма отбелязан гол.