Невиждано от УЕФА до този момент признание за български тим - Лудогорец диктува модата в ЛЕ

Отборът на Лудогорец получи невиждано до този момент признание за български отбор. УЕФА, чрез своя официален сайт, се скъса да хвали "орлите" като споменава, че шампионът на България диктува модата в Лига Европа.

Разградчани записаха три поредни победи в груповата фаза на Лига Европа без да допуснат гол, а в предварителните кръгове на Шампионската лига записаха победи над Слован и Партизан.

Всичко това естествено трупа точки за тима, но и за България. Постигнатото до тук изкачи Лудогорец до 27-о място по спечелени точки в Еропа за сезон 2013/2014. Разградчани са събрали 6.725 точки и се нареждат пред тимове като Валенсия, Селтик и Лион.

Точно пред шампионите пък са отборите на ЦСКА (Москва) и Порто, които могат да бъдат задминати при успех над Черноморец (Одеса) в четвъртък.

"Зелените" бяха наредени от УЕФА сред петте отбора, които диктуват темпото в Лига Европа". В обширен материал сайтът на централата хвали представянето на тима, който е сред трите, които още нямат допуснат гол. Другите два са Айнтрахт и Тотнъм.

Лудогорец излиза в четвъртия си мач от тазгодишната кампания на Лига Европа в четвъртък, от 20:00 часа. Мачът срещу Черноморец Одеса е на стадион "Васил Левски". При победа или равен резултат, "орлите" ще си осигурят предсрочно участие в директните елиминации, което ще е голям успех за българския футбол. От ръководството на тима вярват, че любителите на футбола ще подкрепят тима и отново ще бъдат на стадиона.