Методи Ананиев и Рен с 4-та загуба във Франция

Българинът Методи Ананиев и неговият клуб Рен допуснаха 4-та загуба от началото на сезона в шампионата на Франция Лига А. Рен падна у дома от Нант Резе с 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 26:28) в мач от 6-ия кръг.

Методи Ананиев започна като титуляр мача за Рен записа 3 точки (38% ефективност в атака, 60% перфектно и 87% позитивно посрещане), но бе заменен още във втория гейм от Гийермо Гарсия.

Арвидас Мисейкис заби 27 точки за Рен, но те не помогнаха на домакините да стигнат до победата.

Испанецът Ибан Перес се отличи за Нант с 21 точки (2 аса, 1 блок), а Щефан Хъртиански добави още 17 точки за победителите.

С тази 4-та загуба Рен остана на 10-то място с 8 точки. Нант Резе записа 3-та победа и с актив от 10 точки е 6-ти.

В следващия 7-ми кръг Рен гостува на Сет на 8 ноември, а Нант е домакин на Шомон на 9 ноември.

РЕН - НАНТ РЕЗЕ 1:3 (25:21, 20:25, 21:25, 26:28)

РЕН: Яник Базен 4, Себастиан Франголачи 9, Арвидас Мисейкис 27, Викторс Корженевичс 5, МЕТОДИ АНАНИЕВ 3, Кен Родни А-Конг 9 - Алексис гонсалес-либеро (Раймо Паюсалу 7, Алексис Филон, Давид Гуеле, Гийермо Гарсия 9)
Старши-треньор: Борис Гребенников
НАНТ: Гари Шовен 2, Алес Холубец 12, Хорхе Фернандес 6, Щефан Хъртиански 17, Ибан Перес 21, Александър Шафранович 14 - Блеър Бан-либеро (Жонас Ажоне, Петело Маливао, Рафаел Мрозек 4)
Старши-треньор: Мартин Демар.