Дунав 8806 разгроми Рилски спортист

Дунав 8806 победи Рилски спортист с 88:50 /25:10, 19:11, 13:15 и 31:14/ точки в мач от първенството на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе. Георги Божков избра първи за дунавки да играят Виолина Кочева, Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Шанте Еванс и Тия Люис.

Отборът на Рилски спортист започна в състав Ива Терзиева, Наталия Топалова, Еми Ушагелова, Кристина Пейчинова и Стефка Митева. Решаваща за домакините се оказа още първата част, като пет минути преди края й русенки водеха с 12 точки разлика - 14:2, а в края преднината им беше 15 точки - 25:10. Още с влизането си в игра новото попълнение на русенския тим - националката Таня Чиров, спечели аплодисментите на публиката, след като бе точна на три пъти от тройката през първото полувреме. След почивката русенки увеличиха още преднината си, за да завършат мача с 38 точки разлика - 88:50. За отбора на Дунав 8806 с по 19 точки се записаха Таня Чиров и Шанте Еванс, а Тия Люис отбеляза 16. От Рилски спортист най-резултатна беше Наталия Топалова, която вкара 18 точки, а 12 отбеляза Стефка Митева.