Тейвс с хеттрик при успех на шампионите

апитанът Джонатан Тейвс се отличи с три гола и асистенция при победата на носителя на купа "Стенли" Чикаго над гостуващия Отава с 6:5 в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Тейвс записа трети хеттрик в кариерата си, а шампионите обърнаха мача, след като преодоляха дефицит от 2:4 от средата на втората третина. Мариан Хоса завърши с гол и две асистенции за успеха. Милан Михалек и Крис Търис се отчетоха с по гол и асистенция за гостите. Беноа Пулио вкара победния гол 6:14 минути преди края, а

Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк срещу домакина Айлендърс с 3:2. Крис Крейдър и Райън МакДонах реализираха при числен превес, а вратарят Кам Талбот направи 22 спасявания за успеха. Кол Клатърбък и Петер Регин дадоха аванс от 2:1 на домакините след втората част, но Айлендърс допусна обрат в третия период.

Александър Стийн отбеляза 54,4 секунди преди края и донесе победата на Сейнт Луис над гостуващия Уинипег с 3:2. Така Стийн излезе еднолично начело при реализаторите с 11 попадения от началото на сезона с гол аванс пред Александър Овечкин.

Кайл Палмиери се разписа два пъти в последната третина и помогна на Анахайм да обърне домакина Филаделфия от 0:2 до 3:2. Андрю Колиано също вкара за гостите, а вратарят Йонас Хилер завърши с 26 спасявания.

Мат Рийд и Венсан Льокавалие бяха точни за домакините в първата част, а две асистенции записа Уейн Симъндс. Яромир Ягър и Адам Енрике вкараха във втората третина и донесоха победата на Ню Джърси над гостуващия Тампа Бей с 2:1. Вратарят на домакините Мартен Бродюр отрази 16 шайби. Стивън Стамкос се разписа за гостите, които прекъснаха серия от три поредни победи.

Торонто излезе еднолично на върха в Източната конференция след убедителен успех с 4:0 над домакина Едмънтън. Фил Кесъл реализира две попадения и асистира за другите две на Джеймс ван Римсдайк и Назем Кадри, а вратарят Джеймс Риймър спаси всичките 43 удара, за да запише първи "шътаут" за сезона и 11-и в кариерата си. Едмънтън остана на последно място на Запад само с 3 победи в първите си 14 мача.