Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Порто се разправи със Спортинг и се откъсна на върха

Отборът на Порто спечели категорично с 3:1 дербито срещу Спортинг (Лисабон) в Португалия. По този начин "драконите" се откъснаха на върха във временното класиране и вече водят с цели 5 точки пред своя съперник.

Жосуе даде преднина на домакините още в 11-ата минута от дузпа, но Спортинг успя да изравни чрез Вилиам в 60-ата минута. Радостта на гостите обаче бе кратка и в 62-ата минута Порто отново дръпна в резултата след попадение на Данило. Крайното 3:1 пък оформи Лучо гонзалес в 74-ата минута.

Така Порто събра актив от 22 точки и се намира начело в таблицата, докато Спортинг е втори със 17 точки. Третото място пък заема Бенфика също със 17 точки в актива си.