Славия стартира с 3:1 над Нефтохимик 2010 в Суперлигата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Славия победи като домакин Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:22) в мач от 1-ия кръг на Суперлигата на България, игран в столичната зала "Панайот Пондалов". Така "белите" стартираха триумфално с успех в първенството, като показаха, че през този сезон ще играят по значима роля в елита.

Опитните играчи, които се завърнаха в състава на Славия през този сезон, както и присъединяването на националния разпределител Георги Братоев си каза думата и показа "белите" от съвсем различна светлина спрямо представянето им в последните сезони. Георги Братоев разхвърли максимално играта, разигра центровете, като мача започна изцяло в полза на домакините. Това изненада Нефтохимик 2010, като го постави в ролята на догонващ. Въпреки наличието на национал в редиците на гостите – Стоян Самунев, волейболистите от Бургас не можаха да преодолеят началната скованост и не можаха да разгърнат възможностите си.

Липсата на сработка при славистите и сформирането на състава в последния момент, обаче, също повлия на играта, като не позволи победата да е по-категорична. "Белите" отбелязаха неравномерно представяне, с възходящи моменти и спадове, което доведе до известна оспорваност в геймовете. Така в първите две части Славия водеха с 16:11 на второто техническо прекъсване, но впоследствие допускаха да бъдат застигнати, като усложняваха задачата си за спечелване на геймовете. В третата част спадът бе най-голям, като този път "белите" не можаха да го преодолеят. Бургазлии стабилизираха играта си, поеха водачеството и го запазиха докрай, като спечелиха един гейм.

В четвъртата част Георги Братоев застана на крайната линия и след негов сервис съотборниците му поведоха с 5:0. Единствено негова грешка сложи край на дългата му серия, но преднината бе комфортна за Славия. "Белите" отново възвърнаха увереност, поведоха с 8:1 и макар отново да бяха застигнати в края на гейма, успяха да го затворят при 25:22 и да се поздравят с победа.

Най-полезен за Славия стана Александър Горбатков със страхотните 24 точки (3 блока, 2 аса и 45% ефективност в атака) за победата. Николай Костадинов (2 блока, 46% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) и играещият старши-треньор Иван Димитров (2 блока, 38% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) добавиха по 13 точки за успеха. За тима на Нефтохимик Георги Петров реализира 19 точки.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 2010 3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:22)
СЛАВИЯ: Георги Братоев 2, Александър Горбатков 24, Николай Костадинов 13, Иван Димитров 13, Александър Кордев 11, Даниел Димитров 7 - Мартин Иванов-либеро (Ивайло Енев 1)
Старши-треньор: Иван Димитров
НЕФТОХИМИК 2010: Евгени Григоров 2, Георги Петров 19, Андрей Николов 7, Стоян Златев 1, Стоян Самунев 14, Васил Атанасов 6 - Атанас Митрев-либеро (Нено Тосков, Петър Христов 3, Христо Велков, Мартин Пенев 5)
Старши-треньор: Данаел Пеев.

Статистика: Боби Николов