Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Късен гол лиши Генк от трети пореден успех в Лига Европа

Лидерът в Група G на Лига Европа Генк пропусна да победи Рапид (Виена)на "Кристал Арена", завършвайки при резултат 1:1. Домакините излязоха напред след страхотен гол на Жулиен Гориус, но Марсел Забитзер изравни осем минути преди края.

Жулиен Гориус откри резултата в 21-ата минута. Фабиен Камус изпълни късо пряк свободен удар към непокрития Гориус, който със страхотен изстрел от около 25 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Ян Новота. Осем минути преди края на редовното време Марсел Забитзер засече с глава великолепно центриране на Томас Шрамел, изравнявайки резултата.

Генк остава на върха във временното класиране на Група G със седем точки, докато Рапид е на последното място  с две.

Генк - Рапид Виена 1:1

1:0 Гориус (21')
1:1 Забитзер (82')

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!!!