Локо (Мездра) отново на върха след кървав мач във Видин

Днес Локо (Мездра) отново се изкачи на първото място в Северозападна В група. Това стана факт след като завърши 1:1 при гостуването си на Бдин (Видин) в отложен мач от 8-ия кръг на първенството.

Крайно напрегнат и оспорван двубой видяха около 250 зрители на стадион „Георги Бенковски“. Потвърждение на това са 8-те картона – 2 червени и 6 жълти. През първото полувреме никой не успя да вземе надмощие. Топката се разиграваше предимно между двете наказателни полета, без да достига в опасна близост до вратарите.

Само веднъж гостите получиха шанс и опитния Иван Редовски се възползва от него. В 12-ата минута негов съотборник центрира, високият нападател се извиси над всички и с глава насочи топката в мрежата зад видинския страж.

След почивката домакините взеха инициативата и наложиха тотален натиск. „Железничарите“ приеха спокойно играта в своята половина, но при всяка възможност провеждаха контраатака. При една от тях в 75-ата минута Редовски стреля в гредата. Малко след това отново той бе близо до решаване на крайния изход на двубоя, но след удара му топката премина на сантиметри от външната страна на гредата.

Бдинци продължаваха да налитат, но действията им бяха стихийни. След всеки пробив по фланговете следваха безадресни центрирания. Течаха последните секунди от продължението, когато пред вратата на Юлиян Левашки настана поредната суматоха. Най-съобразителен в нея бе Ивайло Цветков, който стреля неспасяемо за крайното 1:1. Двата отбора завършиха мача в намалени състави. В 90-ата минута нервите на Ангел Цолов (Бдин) и Николай Ганчев (Локомотив) не издържаха и след размяна на обиди и псувни главният съдия Даниел Цолов им вдигна втори жълти и червени картони.