Монако изпусна победата след два гола преднина (видео)

Отборът на Монако загуби лидерската си позиция в шампионата на Лига 1, след като допусна сериозна издънка при визитата си на Сошо в мач от десетия кръг на надпреварата. Монегаските не успяха да вземат трите точки, след като водеха с 2:0 на почивката и в крайна сметка двубоят завърши наравно 2:2.

Монако дръпна с два гола за една минута, когато Яник Ферйейра Караско се разписа в деветата и десетата минута. Младото крило откри след пробив на Марсел Тисеран и последвал пас на Хамес Родригес. След това Карлао сбърка едно подаване назад и изведе белгиеца сам срещу Симон Пуплен и скоро резултатът бе 2:0 за гостите. През втората част обаче домакините излязоха преобразени и стигнаха до равенството, благодарение на два корнера. Първо Седрик Бакамбю намали, а Жозеф Лопи изравни след това.

По този начин Монако вече изостава с две точки от лидера Пари Сен Жермен и има 22. Новият треньор на Сошо Ерве Ренар пък може да се похвали с успешен дебют, но тимът му остава на една точка от последния Валансиен с актив от шест.