Нов провал за Динамо (Загреб)

Шампионът на Хърватия Динамо (Загреб) допусна нова грешна стъпка в първенството на Хърватия. Гостуването на Сплит се оказа истински кошмар за "модрите", които отстъпиха с 0:1 и дадоха шанс на преследвачите си да погледнат към първото място. Единственото попадение за домакините отбеляза Мате Билич в 39-ата минута.

Силният тим на Риека не сгреши срещу Задар и спечели с 3:0. По този начин бившият отбор на Георги Иванов - Гонзо се доближи само на точка от Динамо. Локомотива (загреб) обърна с 2:1 Истра и също събра 26 точки, колкото е активът и на Риека.

На четвърто място, но и с мач по-малко е Хайдук (Сплит). Ако утре надвият Драговоляц футболистите на Хайдук ще се изравнят с Динамо.

СПЛИТ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:0
1:0 Билич (39)

РИЕКА - ЗАДАР 3:0
1:0 Бенко (53) д.
2:0 Крамарич (60)
3:0 Бенко (87)

ЛОКОМОТИВА - ИСТРА 2:1
0:1 Радонджич (6) д.