Силвия Митева с бронз в Берлин

Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели бронзов медал в многобоя на финала на турнира по художествена гимнастика Гран При в германската столица Берлин. 27-годишната Митева събра сбор от 69.500 точки, след като получи 17.200 точки на бухалки, 17.400 на лента, 17.200 на обръч и 17.700 на топка. Българката, която се класира за финалите на всичките четири уреда, които са утре, остана само на 5 стотни от сребърния медал.

Победителката в многобоя стана световната шампионка от Русия Маргарита Мамун със 72.650 точки, следвана от сънародничката си Мария Титова с 69.550 точки. Сред първите шест са още Дария Сватковская (Русия) с 69.150 точки, Яна Бережко (Германия) с 66.800 точки и Лала Юсуфова (Азербайджан) с 66.100 точки. Сватковская, която е европейска шампионка, направи груба грешка на обръч и затова остана извън медалистките. В турнира участваха общо 19 гимнастички.