Уест Бромич изпусна яловия Стоук

Отборите на Стоук Сити и Уест Бромич Албиън завършиха наравно 0:0 двубоя си на "Британия Стейдиъм". По този начин възпитаниците на Марк Хюз се доказаха като един от най-слаборезултатните отбори от началото на сезона в Премиър лийг, като в последните си пет мача са реализирали само един гол.

Гостите бяха тези, които повече могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като съдията Хауърд Уеб подмина техни претенции за дузпа след почивката, а стражът на домакините Асмир Бегович спаси "грънчарите" през второто полувреме, отразявайки удар на Стефан Сесеньон, който на практика щеше да донесе победата за Уест Бром.

Най-спорното положение за целия мач бе през втората част, когато Чарли Адам събори в наказателното поле Юсуф Мулумбу, препъвайки го отзад, но Хауърд Уеб и неговият асистент Майк Мъларкий прецениха, че няма достатъчно основания да бъде отсъдена дузпа.