100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Сан Хосе единственият непобеден отбор в НХЛ след бой над Сейнт Луис

Сан Хосе увеличи положителния си баланс в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) до шест поредни победи, след като се наложи с категоричното 6:2 над другия непобеден отбор до вторник вечер Сейнт Луис.

Най-важна за успеха беше доминантната игра на Акулите при числено превъзходство, като в четири ситуации голове вкараха Логан Кутур, Джо Павелски, Томи Уингълс и Патрик Марло. Въпреки тежката загуба, Сейнт Луис тръгна по-добре в мача, но удар на Максим Лапиер срещу ветерана Дан Бойл в петата игрова минута се оказа повратен момент. Бодичекът изкара защитника от игра на носилка, но в предварителните медицински доклади не е записана съществена опасност.

Монреал също победи по категоричен начин, след като два гола в първата третина помогнаха за 3:0 над Уинипег. Лявото крило Брендън Пръст и защитникът Пернел Карл Събън отбелязаха вторите си голове за сезона, докато Дани Бриер беше точен на празна мрежа, за да подсигури третата победа от четири поредни гостувания на Монреал в западните части на Канада. Йонас Густавсон изнесе втори пореден силен мач на вратата на Детройт, след като отрази 36 удара за победата с 2:1 над Кълъмбъс. Окрилени от може би спасяването на сезона, което вратарят направи 5:20 минути преди края, Червените криле стигнаха до двете точки с головете на Даниел Алфредсон и Тод Бертуци.

Томаш Ванек и Тайлър Енис бяха точни при изпълнението на дузпи за първата победа на Бъфало през редовния сезон. Техният отбор се наложи с 4:3 над Ню Йорк Айлъндънс и предоврати регистрирането на най-лошо начало на годината в клубната история. Сидни Кросби излезе начело на листата на най-полезните играчи в НХЛ, след като взе участие в атаките за всичките три гола в полза на Питсбърг при победата с 3:2 над Едмънтън. Канадецът е с 12 точки от шест мача.