Селесао с нова победа, Пекин видя магията на Неймар (видео)

Отборът на Бразилия завърши краткото си турне в Азия с успех 2:0 над Замбия в контролна среща, играна в Пекин. Оскар (60) и Деде (67) реализираха на Стадион "Птичето гнездо" в китайската столица. Много силен мач за кариоките изигра Неймар, който остана на терена до 79-ата минута, но не успя да се разпише.

Още във втората минута перлата на Барселона удари напречната греда след изпълнение от фаул. "Десетката" на "златистите" вещо дирижираше играта на своите, като асистира на Даниел Алвеш, Рамиреш и Максуел, които изпуснаха от изгодни позиции. И Неймае се отличи с няколко пропуска. Въпреки сериозното превъзходство на южноамериканците полувремето завърши без гол. Секунда след сигнала за край на полувремето Неймар изрита топката в слабините на Мбола и това предизвика кратко меле.

В 60-ата минута звездата на Челси Оскар отбеляза красиво попадение с далечен шут. Полузащитникът стреля от 25 метра, топката се отклони от крака на Емануел Мбола и влетя в горния ляв ъгъл на Кенеди Мвене. Седем минути по-късно Неймар центрира от фаул и Деде засече с глава в мрежата - 2:0.

Срещата беше първа в историята между Бразилия и Замбия, като африканците са първенец от турнира за Купата на африканските нации от 2012 година. В събота бразилците надвиха Южна Корея в първата проверка на Селесао на азиатска земя.

Снимки: Getty Images/Guliver