Годой Крус шести след важен успех като гост

Годой Крус се изкачи на шесто място в аржентинското първенство по футбол, след като се наложи с 1:0 като гост на Ланус в изтеглен мач от 11-ия кръг на Примера дивисион. "Винарите" са с актив от 18 точки и изостават с осем от лидера Нюелс Олд Бойс, който се наложи с 1:0 над Ривър Плейт в неделя.

Единственото попадение срещу Ланус отбеляза Хосе Луис Фернандес, който се възползва от асистенция на Факундо Кастийон в осмата минута и не остави шансове на вратаря на домакините Естебан Андрада. Благодарение на това, Годой Крус се изравни по точки със седмия Химнасия Ла Плата, докато Атлетико Рафаела е с една преднина.

С по 20 пункта са отборите на Сан Лоренсо и Бока Хуниорс, а Арсенал Саранди е на втората позиция с 23. Химнасия не успя да се наложи над Тигре като гост, след като двата отбора завършиха наравно 1:1. Лукас Лихт откри за седмия в класирането с гол от дузпа в 12-та минута, но Матияс Перес Гарсия изравни шест по-късно.