Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Юношеските национали до 16 г. отнесоха пет гола от германци

Юношеският национален отбор на България за момчета, родени след 1 януари 1998 година, изигра зрелищен мач срещу сборен състав на връстниците си от германската провинция Нидерзаксен, който в крайна сметка гостите спечелиха с 5:2 на терена на "Царско село" в София. "Много полезна проверка за нас, най-вече с оглед на това, че разчитаме на много нови момчета и се видя до каква степен мога да имам доверие на повечето от тях. Ще си направим изводите и в следващия мач ще се постараем да изчистим появилите се неточности, а и ще търсим победа, за да заличим лошия резултат от днес", сподели старши-треньорът на нашите Александър Георгиев. "Лъвовете" срещат същия съперник утре (вторник) от 16:00 часа, като и тази контрола е на "Царско село".

Иначе вчерашният мач започна отлично за България (U16). В 14-та минута Георги Русев комбинира с тарана Валентин Йосков, чийто изстрел мина над целта. 180 секунди по-късно Кристиян Славов уцели горната греда след центриране от корнер на Алекс Боримиров. В следващата атака Боримиров пое топката в лявата зона и я поднесе на връхлитащия Русев, който от близко разстояние не сбърка за 1:0. В 26-та минута Георги Русев отново шутира опасно, но Тим Бурсмайстер изби в корнер.

Пет минути след почивката капитанът на Нидерзаксен Ян Нойвирт изравни със страховит удар с левия крак от далечно разстояние. Скоро след това Боримиров подаде отляво, а Валентин Йосков елиминира защитник с поемане с десния крак и стреля в аут с левия. В 53-та минута Йосков предизвика хубаво спасяване от Бурсмайстер.

Немците поведоха чрез резервата Ефе Киркафа, засекъл остър пас на Ги-Лоик Шрьодер в 57-та минута. В 63-та минута след дълго подаване на вратаря Бурсмайстер нашите защитници увиснаха, а още една резерва - Марсел Валтер, прехвърли Даниел Наумов от границата на наказателното поле.
Тимът ни не се предаде и намали на 2:3 в 70-та минута. Дебютантът Рикардо Събев изведе Йосков очи в очи с вратаря на германския състав, а нападателят на Черно море бе точен с левия крак. В заключителните минути Нидерзаксен унищожи тотално интригата. Нойвирт реализира дузпа, отсъдена за фаул на Минко Ластарджиев срещу Себастиан Шлушен (78). А в 79-ата минута Ги-Лоик Щрьодер поднесе топката на Ефе Киркафа за крайното 2:5.