Ботев Пд пак разгроми Нефтохимик - Цветков се завърна подобаващо

Ботев (Пловдив) отново разгроми Нефтохимик, този път с 3:0 в мач реванш от 1/16-финалите в турнира за купата на България и след общ резултат 9:0 продължава в следващата фаза на турнира.

Тази среща трябваше да се играе в Бургас, но шейховете доброволно се отказаха от домакинството си и предпочетоха да играят с канарчетата на стадион "Христо Ботев" в Пловдив.

Попаденията за Ботев вкараха Домовчийски, Педро и завърналият се след дълго лечение на травма Иван Цветков. Дебют за първия отбор на канарчетата направи 17-годишния талант Наско Милев.

Срещата започна с пропуск на Ботев. В 6-та минута Станислав Костов подаде към Петро, който не успя да вкара сам срещу вратаря. Гостите пропиляха своя шанс в 20-та минута, когато Димов стреля над напречната греда.

Първото попадение в срещата бе реализирано в 38-та минута, когато Валери Домовчийски вкара останал очи в очи със стража на Нефтохимик Денчев.

След почивката Ботев продължи да доминира, но в 52-та Костов изпусна от два метра на празна врата след пас на Вандер.

На 2:0 покачи Луис Педро, който в 63-та минута се възползва от грешка на отбраната на Нефтохимик. Крайното 3:0 оформи резервата Иван Цветков в 76-та минута, когато след майсторски шут с левия крак препарира Денчев.

НЕФТОХИМИК - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:3

0:1 Домовчийски 38