Джокович се справи с Цонга в първия 1/2-финал в Шанхай

Защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) се класира за финала на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,2 милиона долара. Поставеният под номер 1 Джокович победи седмия в схемата Жо-Вилфрид Цонга (Франция) с 6:2, 7:5 за 93 минути. Сърбинът стартира силно мача и поведе с 3:0. Цонга върна пробива и намали до 2:3, но до края на първия сет не успя да вземе нов гейм. Във втората част Джокович дръпна с 4:2, но след съдийска грешка франзуцинът отново върна пробива и изравни за 4:4. Двубоят отиваше към тайбрек, но сърбинът проби в 12-ия гейм, за да триумфира. Цонга допусна цели 35 непредизвикани грешки срещу само 14 на съперника си, което се оказа основната разлика в срещата.

В другия полуфинал по-късно днес новият водач в световната ранглиста Рафаел Надал (Испания) излиза срещу номер 6 в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина). Ако Надал победи, то той ще спори за трофей с Джокович за втора поредна седмица. Миналата неделя сърбинът разби испанеца с 6:3, 6:4 на финала на турнира в Пекин.