Отбор от "Б" група спря серията от шест поредни победи на ЦСКА (видео + галерия)

ЦСКА завърши 1:1 при гостуването си на Хасково в 1/16-финален мач реванш от турнира за купата на България и след победата с 6:2 в първата среща, червените се класираха за следващата фаза на турнира.

Тимът от "Б" група откри резултата в началото на второто полувреме с гол на Лозев, но малко по-късно Кировски изравни. До края на двубоя гостите от София изпуснаха няколко положения и в крайна сметка след престижно равенство Хасково успя да прекъсне серията на ЦСКА от шест поредни победи, постигната в първенството и турнира за Купата.

Мачът на неравния терен в Хасково започна вяло и в първите минути домакините дори имаха известно надмощие. Така първата по-сериозна опасност бе пред вратата на гостите. В 10-та минута Хубенов изведе Алексиев в удобна за стрелба позиция, но шутът на втория излезе в аут. Армейците отговориха с шут на Долапчиев в 15-та минута, който профуча над напречната греда.

Това бяха единствените две по-опасни ситуации през първата част и логично тя приключи при 0:0.

Пет минути след почивката Хасково откри резултата. Това стори Лозев, който се възползва от отлично центриране на Узунов отляво и след летящ плонж с глава не остави шанс на Стоян Колев. След полученото попадение ЦСКА натисна своя противник, но удари на Хауърд и Янчев не намериха целта.

Натискът на гостите даде резултат в 63-та минута, когато те изравниха резултата. Резервата Кировски получи извеждащ пас от Тодор Янчев и останал очи в очи с домакинския страж Василев, изпрати технично топката в долния му десен ъгъл.

Последваха няколко силни минути за гостите, които имаха няколко шанса да осъществят пълен обрат. В 69-та минута Марсиньо центрира отляво, но Мамади Сидибе направи непростим пропуск и не уцели вратата с глава след изстрел от 6-7 метра. Осем минути по-късно и Кировски не успя да вкара останал сам срещу Василев.

Това бе последното опасно положение пред една от двете врати. До края на срещата армейците предпочетоха да разиграват продължително топката и предвид комфортната преднина от първия сблъсък, не се напънаха кой знае колко да спечелят и този мач.

ХАСКОВО - ЦСКА 1:1