Джокович с лесна победа в Шанхай, Бердих отпадна

Поставеният под номер едно Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай, след като победи Фабио Фонини с 6:3, 6:3. Миналогодишният шампион не трябваше да отразява нито една точка за пробив по време на целия мач, който продължи 1 час и 10 минути и увеличи победната си серия над италианеца на 6 мача без загуба.

С днешния успех Ноле се класира за 48-ия си 1/4-финал за "Мастърс" турнир. Следващият съперник на сърбина е Гаел Монфис, който по-рано днес елиминира бившия номер едно в света Роджър Федерер. Джокович няма нито едно поражение от французина в 8 мача.

15-ият поставен Николас Алмарго (Испания) наниза 18 аса и отстрани номер 4 в схемата Томаш Бердих (Чехия) с 6:7(6), 6:3, 7:6(4) след малко повече от два часа и половина на корта. На четвъртфиналите Алмагро ще срещне шестия в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина).