Спърс победиха ЦСКА (М) след продължение

Сан Антонио Спърс се поздрави с победа над руския шампион ЦСКА (Москва) с 95:93, но момчетата от Грег Попович имаха нужда от продължение, за да стигнат до крайния успех. Предсезонният мач между двата тима бе игран в "АТ&Т Сентър" в Сан Антонио и е част от американското турне на московските "армейци".

"Шпорите" контролираха двубоя през по-голямата му част, като след третата четвърт успяха да се откъснат напред с 15 точки разлика - 78:63. Последната част стартира отлично за европейците, които задържаха Спърс до осем минути без кош и поведоха със 78:80, преди Нандо Де Коло да вкара за 80:80. Виталий Фридзон отново изведе руснаците напред - 82:85 по-малко от минута и половина преди края Все пак американците успяха да изравнят до 86:86 след добавка на Арън Бейнс при оставащи 0.5 секунди, с което срещата отиде в продължение.

В допълнителния период мачът продължи да върви кош за кош, преди Патрик Милс да фиксира резултата на 95:93. Виктор Хряпа имаше шанс да изравни с последната си стрелба, но не сполучи и Сан Антонио се поздрав с победата.

Патрик Милс и Ману Джинобли бяха най-резултатни за победителите с по 14 точки.

Джеръми Парго пък бе №1 за ЦСКА (Москва) с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции. Сони Уиймс добави 16 точки.