Везенков и Арис взеха дербито с ПАОК и са на полуфинал за Купата

Българското крило Александър Везенков и клубния му отбор Арис (Солун) се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на Гърция, след победа със 71:63 над ПАОК в местното дерби. Срещата не мина без традиционните за южната ни съседка ексцесии по трибуните, заради които се наложи кратко прекратяване на двубоя.

Арис загуби първата четвърт с 15:16, но през втората взе лидерството и се оттегли на почивка с преднина от 34:32. "Жълто-черните" задържаха преднината през третата четвърт, след която водеха с 50:47, а в заключителните 10 минути те не изпуснаха инициативата и заслужено се поздравиха с крайния успех - 71:63.

18-годишният Везенков приключи с 2 точки, 6 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки на своята сметка.

Михалис Пелеканос се отчете с 16 точки за Арис, докаот Елефтериос Бохоридис приключи с 15.