Лудогорец се развихри и за Купата на България (видео)

Отборът на Лудогорец разби с 4:1 Дунав (Русе) в първата среща между двата тима от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Головете за шампионите отбелязаха Мишел Платини (16), Марселиньо (33), Александър Барт (57) и Даниел Абало (77). Почетното попадение за втородивизионния тим вкара Диян Димов (66). Гостите бяха много близо до гол и в 41-ата минута, но Владимир Каптиев удар греда.

Реваншът в Русе е в събота от 15,00 часа.

Треньорът на разградчани Стойчо Стоев не даде почивка на титулярните си футболисти и заложи на най-доброто, с което разполага в момента. Единствено националните състезатели на тима не бяха на линия за двубоя. Това даде шанс на третия вратар Георги Аргилашки да запише първи официален мач. Дебют направи и 17-годишният юноша Кристиян Китов. Защитата бе изградена от игралите и досега в шампионата и Лига Европа Шоко, Барт, Козмин Моци и Жуниор Кайсара. В халфовата линия до Фабио Ешпиньо игра Мичел Бургзорг. Пред тях бяха Михаил Александров, Марселиньо, Иван Стоянов, а Платини игра на върха на атаката.

Гостите се възползваха от първоначалната липса на концентрация в редиците на Лудогорец и отправиха два удара към Аргилашки, които обаче не затрудниха младия страж.

Шампионите отговориха в 16-ата минута. Бургзорг проби отляво и надбяга двама бранители в бяло, след което подаде към Платини, който с атрактивен удар откри резултата.

В 33-ата минута бразилецът се извиси над всички в наказателното поле след центриране от корнер и свали топката към сънародника си Марселиньо. Атакуващият халф овладя кълбото и от няколко метра направи 2:0.

В 41-ата минута Каптиев излезе на чиста позиция и отправи хубав удар, но нацели страничната греда.

Отново след ъглов удар падна и третото попадение малко след почивката. Този път Барт скочи най-високо и след удар с глава прониза Тодоров.

В 66-ата минута Димов стреля от сериозна дистанция, младият вратар на домакините не бе убедителен и топката се оплете в мрежата му за 3:1.

Това амбицира футболистите на Лудогорец, които искаха да решат всичко в 1/16-финалния сблъсък още днес. В 77-ата минута Платини пусна чудесен пас към Марселиньо, първото центриране на халфа не бе успешно, но при втория опит успя да намери Абало и испанецът от няколко метра оформи крайния резултат.

ЛУДОГОРЕЦ - ДУНАВ 4:1
1:0 Платини (16)
2:0 Марселиньо (33)