Експресна победа за Надал в Шанхай

Лидерът в световната ранглиста Рафаел Надал се класира за третия кръг на "Мастърс" турнира в Шанхай, след като постигна категорична победа с 6:3, 6:2 срещу Александър Долгополов (Украйна). Това бе четвърти официален двубой между двамата тенисисти и четвърти успех за испанеца. В 1/8-финалната фаза на надпреварата вторият в схемата Надал ще се изправи срещу Карлос Берлок (Аржентина).

Силите бяха изравнени в началните минути на мача между Рафа и 34-ия в света украинец. Надал обаче направи решаващия за изхода на сета пробив за 5:3, след което със сервис гейм на нула си осигури спечелването на първия сет с 6:3 след 31 минути игра. Във втората част носителят на 13 титли от Големия шлем установи сериозна доминация. Надал реализира два бързи пробива и поведе с 4:0. Той даде само два гейма на Долгополов в този сет и така след 59 минути престой на корта си заслужи място на 1/8-финалите в Шанхай.

В друг мач от втория кръг Давид Ферер се наложи с 6:3, 6:4 срещу Лукаш Росол (Чехия). Така третият в схемата испанец ще мери сили в следващия си двубой с Флориан Майер (Германия), който елиминира представителя на Франция Беноа Пер. Още един испанец преодоля тази фаза на турнира. Поставеният под номер 15 в схемата Николас Алмагро надделя с 6:3, 6:4 срещу Жереми Шарди (Франция). Швейцарецът Станислас Вавринка пък постигна трудна победа с 6:4, 3:6, 7:6(5) срещу Кевин Андерсън (Южна Африка).