Страхотен дебют за Дани Милушев в Тулуза с 26 точки

Волейболният национал Данаил Милушев направи страхотен дебют за новия си клуб Спасер'с (Тулуза) във френската Лига А. Дани Милушев и новите му съотборници надиграха много трудно като гости Араго (Сет) с 3:2 (23:25, 25:16, 25:16, 19:25, 19:17) в мач от 1-ия кръг на първенството, игран късно снощи.

Българският национал игра много силно цял мач и стана най-резултатен за Тулуза с 26 точки (5 блока, 2 аса и 46% ефективност в атака) за победата. Тибо Росар пък добави още 16 точки (4 блока, 2 аса, 43% ефективност в атака и 80% перфектно посрещане) за успеха. За домакините от Сет Томас Ламоазе (1 блок, 45% ефективност в атака и 64% перфектно посрещане) и Кейт Пупарт (1 блок, 62% ефективност в атака и 59% перфектно посрещане) реализираха съответно 20 и 17 точки, но и техните усилия не помогнаха за победата.

В следващия 2-ри кръг волейболистите на Тулуза са домакини на вицешампиона Пари Волей. Срещата е в събота (12 октомври) от 21,00 часа българско време.

СЕТ - ТУЛУЗА 2:3 (25:23, 16:25, 16:25, 25:19, 17:9)
СЕТ: Ларс Лоршайд 6, Тоафа Таканико 6, Кейт Пупарт 17, Томас Ламуши 20, Греъм Виграс 9, Павел Бартик 11 - Никола Росар-либеро (Фредерик Бараис 9)
ТУЛУЗА: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ 26 (2 аса, 5 блока, 46% ефективност в атака), Андре Радтке 12, Тибо Росар 16, Андре Елой 6, Ваафути Тавана 14, Диоген Загонел 15 - Факутдо Сатнучи-либеро  (Тревър Клевено, Ромейн Девезе, Дмитрий Валгенвиц)