Канадец елиминира Гаске в Шанхай

Канадецът Вашек Поспишил изненадващо елиминира Ришар Гаске (Франция) в първия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,2 милиона долара. 23-годишният Поспишил наниза 10 аса и стигна до успеха срещу поставения под номер 9 Гаске с 6:3, 6:4. 43-ият в света канадец проби съперника си по веднъж във всеки сет и стигна до успеха за 69 минути.

"Най-важното беше да бъда агресивен през цялото време, дори в най-напрегнатите моменти. Горд съм, че в ключовите точки не се поколебах да правя моите удари. Всичко за мен днес се получи. Много съм щастлив. Това е голяма победа", каза Поспишил.

Поражението е тежък удар върху надеждите на Гаске да се класира за финалния турнир на АТP в Лондон, в който участват осемте най-добри през сезона. Гаске е девети в класацията за 2013 година, а победата на Поспишил е добра новина за неговия сънадорник Милош Раонич, който е десети в момента. Раонич, финалист в Токио през миналата седмица, стартира с успех над полския квалификант Михел Пжисезни с 6:4, 6:4.

В изцяло френски мач от първия кръг Беноа Пер елиминира номер 13 Жил Симон с 6:4, 6:3. Италианецът Андреас Сепи победи бившия водач в световната ранглиста Лейтън Хюит (Австралия) с 6:4, 6:2 и във втория кръг ще срещне Роджър Федерер (Швейцария). Федерер има девет победи в девет мача срещу Сепи, като е загубил само един сет. 32-годишният швейцарец ще играе първия си мач на сингъл след изненадващото отпадане в четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ в началото на септември от Томи Робредо (Испания). Федерер също се бори за място на финалния турнир в Лондон, като в момента е седми в класацията за сезона.